Eddig 250 ezer négyzetkilométernyi területet kutattak át az eltűnt maláj gép nyomait keresve, de a tengerben talált tárgyaknak eddig semmi közük nem volt az utasszállítóhoz.
Még mindig nem sikerült a három hete eltűnt malajziai gép nyomára bukkanni: a kutatásban részt vevő ausztráliai, kínai, malajziai, amerikai, dél-koreai és japán hajók, illetve repülőgépek minden eddigi erőfeszítése eredménytelennek bizonyult – közölte vasárnap az ausztrál hajózásbiztonsági hivatal (AMSA).
A tájékoztatás szerint az Indiai-óceán déli részén kilenc repülőgép és nyolc hajó eddig 250 ezer négyzetkilométernyi vízfelszínt kutatott át a kijelölt 319 ezer négyzetkilométeres térségből, de a vízből kihalászott tárgyak közül egyiknek sem volt semmi köze a Malaysia Airlines szerencsétlenül járt MH370-es járatához. Peter Leavy, a kutatás egyik koordinátora azt mondta, hogy amit találtak, halászalkalmatosság, illetve más, vízen sodródó tárgy volt.
Egyelőre hasztalan próbálkoznak a kutatók azzal a nagy érzékenységű amerikai hidrolokátorral is, amely akár hat kilométeres távolságból is képes észlelni az úgynevezett fekete dobozok által leadott jeleket. Amerikai szakértők szerint a kutatási terület hatalmas, és egyszerűen nem világos számukra, hogy a kutatáskor mit kell előnyben részesíteniük.
A malajziai gép utáni kutatás péntektől új körzetben folyik, mintegy 1100 kilométerre attól a helyszíntől, ahol előzőleg műholdak vízen úszó, roncsdaraboknak vélt tárgyakat láttak. Az új helyszínt az magyarázza, hogy a radaradatok újabb elemzése szerint a gép gyorsabban repült, mint korábban feltételezték, ezért hamarabb elfogyhatott üzemanyaga, és az eddig véltnél korábban zuhanhatott le. A Kuala Lumpurból Pekingbe tartó gépnek 239 utassal a fedélzetén március 8-án veszett nyoma.