Somogyváron egy volt termelőszövetkezeti majorban repülőgép, űr- és földi járművek fejlesztését szolgáló technológiai...
Somogyváron egy volt termelőszövetkezeti majorban repülőgép, űr- és földi járművek fejlesztését szolgáló technológiai központ, valamint alkatrészgyártó bázis épül közel egymilliárd forintból, amihez az unió 446 millió forintos támogatást biztosít - mondta Móring József Attila polgármester a projektnyitó rendezvényen.
A dél-dunántúli régióban egyedülállónak számító barnamezős beruházás előkészítése két éve zajlik. A tervek megvalósítására alapított projektcég, a Pelso Menedzsment Kft. tavaly nyert támogatást a Új Széchenyi Terv pályázatán. A nyitórendezvényre az építési engedélyek véglegesítése után került sor.
A közel 70 ezer négyzetméternyi iparterület beépítésével kialakított technológiai központba a betelepülő vállalkozásoktól remélik azt, hogy jelentősebb számban teremtenek majd új munkahelyeket. A polgármester beszámolója szerint a tervek teljes megvalósítása esetén a jövőben akár 300 embernek - nemcsak magasan kvalifikáltaknak, hanem képzetleneknek is - munkahelyet biztosíthat az új beruházás, amely még az idén megkezdi a próbaüzemét.
Az ország leghátrányosabb helyzetben lévő kistérségeinek egyikéhez tartozó Somogyváron kulcskérdés az ipar betelepítése, ezért az építményadó csökkentését tervezi a település, az önkormányzatok nehéz gazdasági helyzete ellenére - mondta Móring József Attila. Dósa János, a Pelso Menedzsment Kft. ügyvezetője elmondta, inkubátorházként kívánja működtetni a somogyvári bázist, technológiai cégeket betelepítve. Több érdeklődővel kötött már előzetes megállapodást erről. Alapvetően nem sorozatgyártás, hanem fejlesztés, és alkatrészgyártás lesz a cél a bázison.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.