Nem új, de a hagyományos elhelyezéstől mindenképpen eltér és egyfajta alternatív megoldásnak számít az irodavilla.
Nem új, de a hagyományos elhelyezéstől mindenképpen eltér és egyfajta alternatív megoldásnak számít az irodavilla.
Budapesten több ilyen is van, vidéken csak néhány, de igényesen kialakított épületről beszélhetünk. Itt a legfontosabb az, hogy a bérlő (sokszor tulajdonos) vállalat exkluzív körülmények között fogadhatja partnereit. Már eleve a színhelymegválasztással is jelezheti, hogy felsőkategóriás céggel van dolga a partnerének. A munkatársak elkülönülése is megoldott, hiszen többnyire két-háromszintes, 6-10 szobából álló ingatlanokról van szó.
Ennek megfelelően fontosak a külsőségek, de azért itt sem szórják a pénzt. Az üzemeltetés ugyanis fajlagosan drágább, mint egy normál irodaházé. A míves belső és a diszkréció sokat nyomhat a latban és az sem mellékes, hogy a villákhoz szinte mindig kapcsolódó kertben vagy hatalmas teraszon partikat rendezhetnek a vezetők.
Bármelyik alternatív megoldást választjuk, az a lényeg, hogy megfelelő irodai környezetet alakítsunk ki. Ez persze a hagyományos irodaházakban is létkérdés, hiszen ezerszer bemutatták már, hogy az alkalmazottak még a nehezebb, hosszabb munkákat is szívesebben végzik, ha nem érezik frusztráltnak magunkat amiatt, hogy rossz a világítás, nincs elég friss levegő vagy túl sűrűn ülnek egymás mellett az egyébként kevesebb alkalmazottra tervezett irodaterületenEgyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.