A fővárosi közgyűlés gyanús gyorsasággal szüntette meg a csepeli Tamariska-domb természeti terület védettségét.
A fővárosi közgyűlés gyanús gyorsasággal szüntette meg a csepeli Tamariska-domb természeti terület védettségét. A döntés nyilvánvalóan jogsértő, és sajnos nagyon hasonlít a belváros értékeit lerombolással fenyegető, hírhedt Bécsi utcai Zeppelin-plázánál alkalmazott eljáráshoz - áll az LMP közleményében.
Németh Szilárd, Csepel polgármestere a fővárosi közgyűlésen osztotta ki határozati javaslatát az 5,2 hektáros Tamariska-domb védettségének feloldásáról, amit a testület fideszes többsége el is fogadott. Ezzel kétségessé vált az egyedülálló terület megmaradása.
A döntés ellentétes a természetvédelmi törvénnyel, hiszen a védettség csak akkor lehetne feloldható, ha annak fenntartását természetvédelmi szempontok a továbbiakban nem indokolják, és lefolytatták az ehhez szükséges eljárást. Ezzel szemben a Duna-Ipoly Nemzeti Park nem értett egyet a védettség feloldásával, és a jogszabályok betartatására felesküdött képviselő tudatában volt az esetleges jogsértésnek. Az LMP rendkívül cinikus politikai magatartásnak véli az ilyen döntéseket, és a csepeli ügyben jogorvoslatot kezdeményez.
A védettség megszüntetésével a terület bármikor beépíthetővé válik, és fennáll a veszélye a terület intenzív fenntartású parkká válásának, a még meglévő természetközeli homokpusztagyep részek átalakításának. Az eljárás sajnos nagyon hasonlít arra, amikor a fővárosi közgyűlés 2009-ben – Fidesz-MSZP összefogással – azért szüntette meg a Bécsi utca 10. helyi védettségét, hogy az épület lebontásával a Csipak Zeppelin projekt megindulhasson - áll az LMP közleményében.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.