A Mathias Corvinus Collegium képzési központot alakítana ki az épületben, melyet még 2021-ben vásárolt meg. Bontani és építeni is készülnek.
Nettó 714,6 millió forintot fizet a Mathias Corvinus Collegium a debreceni Aranybika átépítésének terveiért, írja az Rtl.hu.
A fideszes káderkeltetőként is elhíresült, a kormány által dúsan feltőkésített MCC még 2021-ben vette meg az épületet Boros József nagyvállalkozótól, azt nem közölték, hogy mennyiért. Az épületben képzési központot akarnak létrehozni, ehhez elbontanák a szocializmus idején épült szárnyat, és a helyén a szecessziós eredetihez jobban passzoló épületrészt húznának fel.
A tervezésre az MCC tulajdonában lévő Debretinum Talentum Ingatlanfejlesztő Kft. tavaly decemberben írt ki új körös közbeszerzést, miután korábban a Napur Architect nettó 2,37 milliárd forintos ajánlata meghaladta a rendelkezésre álló összeget. Az új eljárásban a B5 Építészstúdió Kft. és a Tisza Építész Műterem Kft. kettőse nyert.
Az MCC 2020-ban közel 500 milliárd forintnyi állami vagyont kapott meg teljesen ingyen, köztük számos ingatlannal, emellett több százmilliárd forint értékű Mol- és Richter-részvényekből álló portfóliót, ami után évente milliárdos nagyságrendben kasszíroznak osztalékot is. Telik tehát vásárlásokra, az például nemrég derült ki, hogy a Librit annak idején két lépésben minden bizonnyal több mint 20 milliárdért vették meg.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.