Június 3-tól, összesen 266 bankfiókban.
Az MBH Bank, az OTP Bank és a Gránit Bank konzorciuma nyerte el az MFB Pont Plusz lakossági hálózat kialakítására meghirdetett pályázatot, így június 3-tól ezeknél a bankoknál lesznek elérhetők az uniós lakossági hitelprogramok, köztük az új otthonfelújítási támogatás is – közölte a Magyar Fejlesztési Bank (MFB).
A hitelintézetek a 2021-2027-es finanszírozási ciklus lakossági hitelprogramjait összesen 266 bankfiókban teszik elérhetővé az ügyfelek részére, amelyek összesen 134 járásban működnek majd. Az első 128 MFB Pont Plusz május 30-ig, a további 138 db pedig június 30-ig nyílik meg. A közvetítői szerződés megkötésére várhatóan még áprilisban sor kerül.
A kormány két héttel ezelőtt jelentette be, hogy júniustól új otthonfelújítási programot indít. A program keretösszege 108 milliárd forint, a forrást pedig az uniós REPowerEU keretből biztosítják. A programról egyelőre azt lehet tudni, hogy legalább 7 millió forintos beruházásra lehet majd felhasználni, amiből 2,5, 3 és 3,5 millió forintot áll teljes mértékben az állam, attól függően, hogy az adott településen milyen az átlagkereset. A fennmaradó részből pedig egymilliót a pályázónak kell beletenni, a maradék 2,5-3,5 millió forintot pedig kedvezményes hitel formájában 8 év alatt kell majd törlesztenie.
A támogatásból a következő munkálatokat finanszírozhatják az 1990 előtt épült, gázhálózatra kötött, akár többlakásos családi házak, sorházak tulajdonosai:
- az épület külső határoló elemeinek hőszigetelése,
- nyílászárócsere,
- a használati melegvíz-rendszer korszerűsítése,
- a fűtésrendszer korszerűsítése magas hatásfokú gázkazánnal, a hozzátartozó kéménybéleléssel és a kapcsolódó hőleadókkal,
- illetve ezek tetszőleges kombinációja, de a lényeg, hogy a beruházás révén legalább 30 százalékos primer energiamegtakarítást érjenek el az ingatlanon.
Arról, hogy valójában mire lehet elég a támogatás, alábbi cikkünkben írtunk bővebben:
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.