Igazságtalannak érzi több szállásadó is a Magyar Turisztikai Ügynökség szálláshelyeket minősítő eljárását: szerintük a legapróbb hibákba is belekötnek, és szubjektív alapon minősítenek. Sok olcsó szállás zárhat be.
Akár a magánszálláshelyek 30 százalékát is bezárhatják, annyira magasak a Magyar Turisztikai Szövetség elvárásai – írja a 444.hu. A lap egy Balatonnál olcsó szobát kiadó szállásadó példáját hozta fel, aki kétcsillagos minősítést akart szerezni, de amikor kijött a vizsgabizottság nagyon egészen kicsinyes dolgokba kötöttek bele, például, hogy
- más volt a csempe a konyhában és a fürdőszobában,
- nem tetszett nekik a hálószoba tapétája,
- kiemelve fotózták le az apróbb hibákat.
A szálláshelynek 90 napot adtak, hogy javítsa a hibákat, amelyek költsége 2 millió forintra jött volna ki. A szállásadó szerint ők direkt az olcsó kategóriában biztosítottak szálláslehetőséget azoknak, akik egész évben spórolnak, hogy pár napot a Balatonon tölthessenek. Az új minősítési rendszerrel “megfosztják attól a jogtól a kisembert, hogy évente egyszer nyaralhasson egyet a Balatonon, mivel jelenleg az összes olyan szálláshelyet bezárják ami az olcsóbb kategóriába tartozik” – idézte a lap.
Volt olyan szállásadó, akinél ugyan meglett volna a 4 csillagos minősítéshez szükséges pontszám, de az "összbenyomás" alapján csak kétpontosra minősítették az illetékesek.
A szállásadóknak egy 109 pontból álló listának kell megfelelni a minősítéshez.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.