Képzelje el, hogy Göd minden egyes lakója fogja a cókmókját, és beköltözik egy épületbe, de még beférne minden kapuvári is. Ilyen a Regent International House a kínai Hangcsou központjában.
A hatalmas épületkomplexumban minden olyan szolgáltatás megtalálható, amire csak a lakóknak szükségük lehet, így többek között van
- szupermarket,
- étterem,
- fodrászat vagy éppen
- uszoda is.
Vagyis az itt élőknek akár ki sem kell lépniük a szabadba. Hasonló állítások egyébként a XX. század első felében is születtek a korabeli sajtóban, amikor az USA-ban elkezdtek felhőkarcolókat építeni.
Mindenesetre a társasházkolosszust jelenleg Kína legnagyobb épületeként tartják számon, és nagyot megy a közösségi médiában: Instagram- és TikTok-videók sora csodálkozik rá a méreteire.
Az S betűt formázó, 36-39 emeletes, 206 méter magas, 260 ezer négyzetméteres épületet eredetileg hétcsillagos szállodának szánták, és ennek nyomai láthatók például a luxushatású, díszes lépcsőházban, de mostanra apartmanokat alakítottak ki benne.
A lakók elsősorban vidékről érkező munkavállalók, akik a nagyvárosban keresnek megélhetési lehetőséget, de sok egyetemi hallgató és pályakezdő is itt talált lakhatásra, sőt kínai influenszerek is szép számmal költöztek be, szóval színes közösség alakult ki.
A költségek változók, az Unilad szerint:
- egy ablaktalan minigarzont már havi 1500 jüanért (75 ezer forint) is ki lehet venni, de
- egy nagyobb, erkélyes lakásért már 202 ezer forintnak megfelelő jüant (4000) is elkérhetnek.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.