Ingatlan hvg.hu 2023. április. 11. 08:54

Azért árulja az ingatlanjait a főváros, hogy legyen pénze a BKV-buszokat megtankolni

Budapest túlélő üzemmódban működik, a főpolgármester-helyettes szerint minden eszközt meg kell ragadni a fizetőképesség fenntartásához.

Hatvanegy ingatlant árul a főváros vagyongazdálkodó cége, a Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ (BFVK) Zrt. Ezek eladásából bruttó 18 milliárd forint bevételt remél a fővárosi önkormányzat.

A piacra dobott, többnyire évek óta üresen álló ingatlanok között a Népszava szerint vannak:

  • II. kerületi villák,
  • újpesti, ferencvárosi, újbudai iskolák,
  • egy józsefvárosi iroda,
  • egy szivattyúház,
  • egy vidéki szociális otthon,
  • egy mezőgazdasági terület,
  • egy kastély,
  • több ráckevei-visegrádi szórványlakás,
  • és számos üres telek is.

Árulják ezek mellett az egykori kispesti kultúrházat és a kőbányai lőteret is.

Kiss Ambrus gazdasági ügyekért felelős főpolgármester-helyettese a lapnak azt mondta, ezek az épületek felújítva hasznosak lennének, de jelen állapotukban csak a pénzt viszik.

A Fővárosi Önkormányzatoknak már rég nincsenek tartalékai. Az ingatlaneladásokból befolyó bevételt a közszolgáltatások működtetésére fordítja a város

– tette hozzá Kiss. A főpolgármester-helyettes azt is megjegyezte, hogy szebb időkben a különféle vagyonelemek értékesítéséből származó bevételeket fejlesztésekre, értékteremtő beruházásokra fordítanák, és nem üzemanyagot vásárolnának belőle a buszokba, vagy éppen idősotthonokat fűtenének belőle, de most nincs más választásuk.

Kiss Ambrus szerint a fideszes fővárosi képviselőknek sem volt ellenvetésük akkor, amikor az ingatlanállomány értékesítését tárgyalták.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.