Budapest túlélő üzemmódban működik, a főpolgármester-helyettes szerint minden eszközt meg kell ragadni a fizetőképesség fenntartásához.
Hatvanegy ingatlant árul a főváros vagyongazdálkodó cége, a Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ (BFVK) Zrt. Ezek eladásából bruttó 18 milliárd forint bevételt remél a fővárosi önkormányzat.
A piacra dobott, többnyire évek óta üresen álló ingatlanok között a Népszava szerint vannak:
- II. kerületi villák,
- újpesti, ferencvárosi, újbudai iskolák,
- egy józsefvárosi iroda,
- egy szivattyúház,
- egy vidéki szociális otthon,
- egy mezőgazdasági terület,
- egy kastély,
- több ráckevei-visegrádi szórványlakás,
- és számos üres telek is.
Árulják ezek mellett az egykori kispesti kultúrházat és a kőbányai lőteret is.
Kiss Ambrus gazdasági ügyekért felelős főpolgármester-helyettese a lapnak azt mondta, ezek az épületek felújítva hasznosak lennének, de jelen állapotukban csak a pénzt viszik.
A Fővárosi Önkormányzatoknak már rég nincsenek tartalékai. Az ingatlaneladásokból befolyó bevételt a közszolgáltatások működtetésére fordítja a város
– tette hozzá Kiss. A főpolgármester-helyettes azt is megjegyezte, hogy szebb időkben a különféle vagyonelemek értékesítéséből származó bevételeket fejlesztésekre, értékteremtő beruházásokra fordítanák, és nem üzemanyagot vásárolnának belőle a buszokba, vagy éppen idősotthonokat fűtenének belőle, de most nincs más választásuk.
Kiss Ambrus szerint a fideszes fővárosi képviselőknek sem volt ellenvetésük akkor, amikor az ingatlanállomány értékesítését tárgyalták.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.