Ingatlan MTI 2022. december. 07. 14:11

Szijjártó: A trieszti kikötő 2026-tól kezdhet működni

A magyar külügyminiszter Matteo Salvinivel közösen mutatta be a kikötő fejlesztési koncepcióját.

Hamarosan megkezdődhetnek az előkészítő beruházások annak érdekében, hogy a magyar vállalatok 2026-tól igénybe vehessék exporttevékenységükhöz a trieszti kikötő magyar tulajdonú részét – jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter szerdán Rómában, miután létrejött az ezt lehetővé tevő 45 millió euró értékű megállapodás.

Szijjártó Péter a Matteo Salvini olasz miniszterelnök-helyettessel folytatott egyeztetését követően arról számolt be, hogy bemutatták a fejlesztési koncepciót, amelynek nyomán évi 2,5 millió tonna kapacitású, közúti és vasúti szállítások fogadására egyaránt alkalmas kikötőt hoznak létre.

A közös fejlesztési programmal a két ország Triesztet Közép-Európa egyik legfontosabb kikötőjévé kívánja tenni – mondta.

Szijjártó 2019. június 21-én jelentette be, hogy Magyarország az olaszországi Triesztben 32 hektáros területen kikötőt és logisztikai bázist hoz létre. Az adásvételről a kormány július elején kész üzletként számolt be.

Végre tényleg megvette a trieszti kikötőt a kormány, de azt továbbra sem tudni, minek

Lezárult a trieszti kikötő állami átvétele, ám még jó ideig nem használható érdemben a terület. Erre is a járvány utáni újjáépítésre szánt pénzből költ a kormány.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.