Ingatlan MTI 2022. augusztus. 24. 20:32

Havi 550 euróért adtak ki egy 4,7 négyzetméteres lakást Párizsban

Egy algériai származású pincér bérelte a „lakást”, amit a főváros lakhatatlanná nyilvánított.

A francia fővárosban rengeteg elfogadhatatlanul kicsi, egyhelyiséges lakást adnak ki, egy szélsőséges eset az önkormányzat figyelmét is felkeltette.

A Le Parisien számolt be egy hajmeresztő esetről: egy pincér havi 550 euró (226 ezer forint) bérleti díjat fizet egy 4,7 négyzetméteres "lakásért", amelyben akrobatikus képességekre van szükség a lefekvéshez, mert a 42 éves férfi fekhelyén a matrac és a mennyezet között mindössze 50 centiméternyi hely van. Az algériai származású Massi úgy nyilatkozott, "csak aludni jövök ide, különben lehangoló". A főváros időközben lakhatatlanná nyilvánította a szobát, és jogi segítséget ígért a pincérnek.

A törvény azt írja elő, hogy egy bérbeadandó lakásnak legalább egy főhelyiségből kell állnia, amelynek alapterülete legalább kilenc négyzetméter, belmagassága legalább 2,20 méter vagy pedig térfogata legalább 20 köbméter. A pincér esetében a bérbeadó 24 köbmétert szerepeltetett a bérleti szerződésben, a tényleges méret kétszeresét – írta a lap.

Az algériai férfi 2018-ban 300 eurót (123 ezer forint) fizetett egy ingatlanügynökségnek, amikor Párizsba érkezett, és hat másik jelentkezővel együtt állt sorba a szobáért.

Jean-Baptiste Eyraud, a Jog a lakhatáshoz (DAL) egyesület szóvivője a Le Parisiennek azt mondta, hogy Massi miniszobájának esete jól illusztrálja a francia fővárosban kialakult lakhatási válságot. Ezt a bérbeadók ki is használják, és nem egy esetben "lehetetlen" szállásokat kínálnak.

A város lakásügyi hatóságának egyik illetékese elmondta, hogy Párizsban 58 ezer olyan egykori cselédszoba található, amelynek a mérete nem éri el a nyolc négyzetmétert, és jelentős részüket ki is adják bérbe.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.