A helyi önkormányzati kikötőfejlesztésre hivatkozva megpróbálta kisajátítani a területet. A bíróság szabálytalannak találta az eljárást.
Balatonföldvár önkormányzata 2017 óta csatározik helyi üzlettulajdonosokkal, illetve árusokkal, azóta akarja eltüntetni a kikötőnél lévő üzletsort, hogy a létesítményt fejleszteni tudja – írja a 24.hu. A városvezetés megpróbálta kisajátítani a területet, ám a Pécsi Törvényszék minap hozott ítéletében kimondta: az eljárás szabálytalan volt, amely alapján az ügyben eljáró kormányhivatal is hiányos, indoklást nem tartalmazó határozatokat hozott.
Az önkormányzat az eltelt években is következetesen kikötőfejlesztésre hivatkozott, a bíróság azonban úgy látta, hogy valójában nem sikerült alátámasztani, milyen konkrét közérdekű cél teszi szükségessé a kisajátítást.
A 24.hu szerint összesen nyolc üzletről van szó, amelyek értékét a kormányhivatal egy ingatlanossal felbecsültette. Utóbbi állapította meg a kártalanítás összegét is, ami 4,5 millió és 16,5 millió körül alakult. Egy, a lap által megszólaltatott üzlettulajdonos viszont azt mondta:
számukra elfogadhatatlan összegről van szó, mivel egyetlen szezon alatt is nagyobb forgalmat termelnek.
Egy másik, a lapnak nyilatkozó büfés koncepciós eljárásnak nevezte az önkormányzat és a kormányhivatal kisajátítási eljárását. Állította, hogy az önkormányzat nem hajlandó kommunikálni velük.
A lap az ügyben kereste a balatonföldvári önkormányzatot, illetve a fideszes polgármestert, Holovits Hubát is. Ő válaszában azt írta, „az üzletek lebontásra kerülnek. A kérdés csak az, hogy belátható időn belül történik meg, vagy a 2004-ben 99 évre megkötött botrányos szerződések lejárta után, 2103-ban. Addigra vélhetően maguktól is összedőlnének ezek a könnyűszerkezetes lemezből és egyéb dolgokból összetákolt építmények”.
A 24.hu szerint ha az önkormányzat és a kormányhivatal a továbbiakban is ragaszkodik a kisajátításhoz, akkor az egész eljárást újra kell kezdeni.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.