A debreceni önkormányzat az elmúlt években többségi tulajdonrészt szerzett a helyi repülőteret üzemeltető cégben, most ezt átadja az államnak.
A magyar állam 51 százalék tulajdonrészt szerez a debreceni nemzetközi repülőteret üzemeltető társaságban – jelentette be Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára.
A repülőtéri ingatlan, az ott található létesítmények továbbra is a debreceni önkormányzat tulajdonában maradnak. A repülőteret üzemeltető cégből a város tulajdonában lévő 51 százalékos üzletrészt, amelyet 2018-ban és 2021-ben vásárolt meg a város, térítésmentesen adja át az önkormányzat az államnak.
Az államtitkár arról is beszélt, hogy ha meg tudják valósítani a repülőtér több tízmilliárd forintos fejlesztési tervét, akkor a regionális szerepe tovább erősödik, és jelentős forgalmat lebonyolító létesítménnyé válik.
Debrecenben 2012-ben indult be a menetrend szerinti légi közlekedés, 2018-ban 370 ezer fölé emelkedett az utaslétszám, 2019-ben pedig 600 ezer feletti utasforgalmat mértek. A pandémia miatt ez a folyamat 2020-ban megállt, 2021 végén már csak 75 ezer utas volt a repülőtéren.
A repülőtér-vásárlás 2021 végének volt fontos témája: akkor még arról volt szó, hogy a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret szeretné a kormány visszavásárolni. Decemberben azonban Orbán Viktor arról beszélt, hogy ezt a választás előtt nem észszerű nyélbe ütni.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.