A Taj-tó alatti átkelő majdnem 11 kilométeres, hat sávon haladhatnak rajta a személyautók.
Négy évig építették, a héten pedig végre a személyautók számára is megnyílt Kína leghosszabb víz alatti alagútja. A 10,79 kilométeres alagút a Taj-tó alatt húzódik, Sanghajtól 50 kilométerre keletre – írta a CNN.
Az építkezés 2018-ban kezdődött, és majdnem 10 milliárd jüanba (közel 5 ezer milliárd forint) került. A kínai állami hírügynökség szerint a hatsávos, kétirányú alagút építéséhez több mint 2 millió köbméter betont használtak fel, a szélessége 17,45 méter.
Az alagút plafonjára színes LED-falakat helyeztek, hogy a sofőrök ne aludjanak el vezetés közben.
Adódik a kérdés, hogy miért kell egy tó alá alagutat építeni. A szakasz része a Csangcsou városát Vuhszival összekötő, 44 kilométeres autópályának, amely a hatóságok szerint alternatív és gyors útvonal a Sanghajból Nankingba utazók számára, és jelentősen lecsökkenti a tó körül fekvő települések forgalmát.
A világ leghosszabb és legmélyebben fekvő tenger alatti közútja Norvégiában található: a Ryfast alagút 14,3 kilométer hosszú. Ha nem szigorúan a közutakat nézzük, akkor a leghosszabb víz alatti átkelő a Csatorna-alagút, amelynek tenger alatti szakasza 37,9 kilométeren át húzódik Franciaország és Anglia között.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.