Felavatták a januári férfi kézilabda-Európa-bajnokság fő helyszínét, az 22 022 fő befogadására alkalmas, 78 milliárd forintból épült multifunkcionális csarnokot a Népligetben.
Az 50 ezer négyzetméter alapterületű 26 sportág versenyeinek lebonyolítására is alkalmas létesítményben csütörtök este tartották meg a magyar–szlovák közös rendezésű kézilabdatorna teszteseményét, ahol modellezték a szurkolók érkezését, a beengedést, a csarnokon belüli mozgásukat, valamint az ott zajló rendezvények technikai működését.
Az eseményen a Magyar Kézilabda Szövetség beiktatta új tagjait a Hírességek Csarnokába, majd All Star-mérkőzést rendeztek a női válogatott korábbi legendáinak, illetve az elmúlt évtizedek meghatározó férfi játékosainak közreműködésével. Végül a Punnany Massif lépett fel.
A csarnokot 27 hónap alatt húzták fel, kiemelt budapesti fejlesztésnek, nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű ügynek számított az építkezés, amelynek kivitelezője a Garancsi István érdekeltségébe tartozó Market Zrt. volt.
Ahogy december elején megírtuk, az épület engedélyezése során kihagynak néhány lépést, hogy időre elkészüljön.
Az tavaly nyáron lett hivatalos, hogy a létesítményt a Ferencváros tulajdonába adja majd a kormány.
A 24 csapatos kézilabda-Eb-t január 13. és 30. között rendezi Magyarország és Szlovákia. Budapesten, Szegeden, Debrecenben, Kassán és Pozsonyban 65 mérkőzést játszanak. A magyar válogatott a B csoportban 13-án 20 óra 30 perctől Hollandiával, 16-án 18 órától Portugáliával, majd 18-án 18 órától Izlanddal játszik az új népligeti csarnokban. Mind a hat négycsapatos csoportból az első két helyezett jut a középdöntőbe, onnan pedig az első kettő kerül az elődöntőbe. Az új aréna az egyik középdöntős csoportnak, majd az elődöntőknek, a döntőnek és a helyosztóknak is otthont ad.
Az Eb előtt Szeged is új kézilabdacsarnokot kapott:
Annyiba került a Pick új kézicsarnoka Szegeden, mint a szalámigyár
Csütörtökön adják át a kézilabda Eb-re épült multifunkcionális csarnokot, amelynek nőtt az ára, miközben a gyáré csökkent.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.