A cég székhelyére féltucat más vállalkozás is be van jelentve.
Egy fővárosi, Örs vezér téri panelház 10. emeletén lévő magánlakásba jegyezték be azt a céget, amelynek a kormány eladná a taszári repülőteret – írja a Népszava. A lap más furcsaságot is talált a SGF Silu Global Fund Holding Zrt. körül: a lakás kaputelefonjának gombján a cégtulajdonosokkal és az ügyvezető nevével nem egyező név szerepel. Amikor becsengettek, senki sem nyitott ajtót. A lap szerint a vállalkozás székhelyére rákeresve kiderült: egy féltucat másik, velük látható kapcsolatban nem álló céget jelentettek be.
A múlt hét közepén jelent meg a kormányhatározat, ami szerint „kereskedelmi repülőtér kialakítása érdekében” eladják az egykori katonai repülőteret. A nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli minisztert megbízták, hogy ez év végéig gondoskodjon az adásvételi szerződés megkötéséről az SGF Silu Global Fund Holding Zrt.-vel.
Fél éve alapított vagyonkezelő cégnek adják el a taszári repülőteret
A kormány pályáztatás nélkül jelölte ki a vevő céget, amelynek végső tulajdonosa nem ismert.
A cégről annyi tudható, hogy fő tevékenysége a vagyonkezelés, 2021. május 27-én alapították, jegyzett tőkéje 5 millió forint. Vezérigazgatója Cseke István, pápai üzletember. Létszámáról nincs adat. Az Opten céginformációs szolgálat szerint „nem jeleníthető meg végső tulajdonos”, aminek oka lehet például, hogy „ellentmondásos a közzététel, vagy végső tulajdonos nem képezhető a körbetulajdonlások miatt”.
A Népszava kereste a kérdéseivel Cseke Istvánt, de ő azzal hárította el kérdéseinket, hogy majd a későbbieken sajtóközleményt adnak ki. A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. is próbálták megszólaltatni, de nem válaszoltak a lapnak.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.