Az egykori Európa Szálló, később Démász székház impozáns belvárosi épületére lehet licitálni, az ingatlan jelenlegi tulajdonosa az állami NKM Energia Zrt.
Szeged egyik legimpozánsabb épülete 1883-ban épült, amikor Európa szállóként működött, akkor 30 szobában szállhattak meg a vendégek. Most az árverési adatlap szerint, amit a szegeder.hu vett észre, iroda, üzlethelyiség, garázs minőségében árverezik az ingatlant, amely a közelmúltig az áramszolgáltatók irodaépületeként működött, illetve állami, majd francia, pár év óta pedig az NKM Zrt tulajdonában volt, most ez utóbbi megbízásából írták ki az árverést.
December 17–21. között lehet licitálni az épületre. Csak tippelni lehet a jelentkezőkre, de akár még Mészáros Lőrinc szállodalánca is bővülhet a szegedi belvárosi épülettel, hiszen, igaz a Tisza túlpartján, de már a Hunguest Hotelshez tartozik a Napfényfürdővel egybenyitott Forrás Szálló.
A „tűzhöz” közelebb van Varga Mihály, a KÉSZ Zrt tulajdonosa. A vállalkozó otthona is a Klauzál téren van, egy karnyújtásnyira a dobra vert impozáns épülettől, de ami nyomósabb érv lehet, hogy éppen ennek az ingatlannak a közvetlen szomszédságában Varga már 2018-ban megvásárolt egy műemléki épületegyüttest, amelyben éttermek és egy hotel működik. Ezek közrefogta udvarban éppen egy mélygarázst épít a vállalkozó, nem kizárt, hogy a pár méterre levő, közel 140 éves épület is felkelthette az érdeklődését.
A városban korábban ingatlanokkal kapcsolatos tervei voltak az egykori Nemzeti Fejlesztési Ügynökség elnökének, Petykó Andrásnak, de a szintén belvárosban levő, egy ideig Lobbi kávézóként működő ingatlanát május óta szintén Varga vette át. Szeged belvárosában impozáns ingatlanokat vásárolt korábban a MOZAIK kiadó tulajdonosa is. Az árverés persze nyitott, 394 millió forint biztosíték befizetése után bárki licitálhat, a kalapácsot 2 millió forintonként ütik le, a kikiáltás ár másfél milliárd forint.
(Nyitóképünk illusztráció, nem a cikkben szereplő ingatlant ábrázolja)
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.