Egy felmérés szerint a magyarok többsége kimerültebb, kisebb részük ingerlékenyebb is lesz a nagy melegben. Ráadásul nem is alszunk valami jól a forró nyári éjjeleken.
Ma már egyre többször tapasztalunk extrém hőséget, amely veszélyes is lehet: nem csak a hőgutás, hőkimerüléses esetek száma növekszik ilyenkor, a magas hőmérséklet által csökkenhet a vérnyomás, ez pedig gyorsabb szívveréshez vezethet, ami komoly terhelést jelent egyeseknek.
A Fisher Klíma által finanszírozott, országos szintű reprezentatív felmérésből kiderült, hogy a forró nyári időszakok komoly hatással vannak a magyarokra: a válaszadók 67%-a tartja magát kimerültebbnek, 43%-uk pedig ingerlékenyebbnek mondja magát az átlagosnál. 28%-uk pedig stresszesebb is. A kutatás arra is rámutatott, hogy nem alszunk jól a nagy melegben: 53% mondta azt, hogy sokkal rosszabb az alvásminősége a melegebb éjszakákon, és nem is kipihent.
Érdekesség, hogy a megkérdezettek 61%-a csak szellőztetéssel vagy ventilátorral próbálja meg kellemesebbé tenni lakóhelye hőmérsékletét, miközben egynegyedük (24%) használ klímaberendezést. Mindössze a magyarok 8%-a mondta azt, hogy ingatlanjának adottságai miatt kellemes a hőmérséklet, így gyakorlatilag nincs szüksége ilyen módszerre.
A felmérés szerint a megkérdezett magyarok közül a nők tolerálják nehezebben az esti forróságot, illetve alszanak kevesebbet ilyenkor. Erről 57% nyilatkozott így, a férfiak aránya itt 50% volt. A válaszokból az is kiderült, hogy többen a munkahelyükön sem tudnak teljesíteni a nagy melegben. Érdekesség, hogy ez utóbbi inkább a férfiakra igaz (54%).
A felmérés szerint nagy különbség van abban is, hogy hűtik-e a levegőt a munkahelyeken a nyári melegben. Településtípusok alapján pedig még nagyobb a differencia: a fővárosban élők/dolgozók 56%-a mondta azt, hogy a munkahelyén van klíma, míg a városokban élőknél ez az arány 37%-os, a megyei jogú városokban 40, a községekben pedig ugyancsak 37.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.