Egy hónap alatt nőtt háromszorosára a díjazás.
A járvány második hulláma alatt, a megnövekedett terhelés miatt tavaly szeptemberben mondtak fel a takarítók a váci Cházár András Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény szentendrei tagintézményében, a Bárczi Gusztáv Általános Iskolában. Az intézményben 73 sajátos nevelési igényű gyermek ellátását végzik.
A Népszava cikke szerint a Váci Tankerületi Központ októberben új takarítási szerződést kötött egy helyi vállalkozóval, akiről hamar kiderült, hogy nem más, mint a Bárczi testnevelő tanára. Az októberben megkötött, akkor még határozott idejű takarítási szerződés havi bruttó 280 ezer forintos díjazásról szólt, csakhogy egy hónap múlva új szerződést kötöttek a céggel, de akkor már határozatlan időre, és az eredeti díjazás háromszorosáért: havi bruttó 900 ezer forintért.
A Váci Tankerületi Központ vezetője a lapnak azt írta, minderre azért volt szükség, hogy az iskola takarítása, fertőtlenítése zökkenőmentes legyen új takarítószemélyzet felvételéig. A mostani gyakorlatot "átmeneti megoldásnak tekintik" és továbbra is keresik a takarítókat. A Klebelsberg Központ pedig azt írta, hogy a Váci Tankerületi Központ önálló költségvetési szerv, ennek értelmében a hatályos jogszabályoknak megfelelően köthet szolgáltatási szerződéseket.
(Címlapképünk illusztráció.)
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.