A projektet az Európai Központi Bank is támogatta.
Hollandiában megépültek az euróra tervezett hidak – számol be az Octogon építészeti lap. Azt írják, hogy az euró bevezetésekor szándékosan nem valós építményekkel illusztrálták a bankjegyeket. Mára viszont ez a kitétel nem igaz, miután a holland Robin Stam a valóságban is megtervezte az addig fiktív hidakat. Az azóta elkészült hidak Spijkenisse városkában, egy lakónegyedhez vezetnek.
A cikkből kiderül, hogy amikor bevezették az eurót, mindössze 7 papírpénz került forgalomba: 5, 10, 20, 50, 100 és 500 eurós, így nem lehetett őket az eurózóna egy-egy tagállamához rendelni. Ezért ez európai kultúrtörténet hét különböző korszakát jelenítik meg: klasszikus antikvitás, római kor, gótika, reneszánsz, barokk és rokokó, acél- és üvegépítészet, kortárs építészet. A bankjegyeket Robert Kalina tervezte.
A hidakat, mind a 7-et, pontosan modellezték a bankjegyek alapján, az építéshez festett betont használtak, a megvalósításhoz az Európai Központi Bank is hozzájárult.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.