Korábban már lebontottak egy istállót, de a majorságának juhakolja is eltűnt.
Hadházy Ákos tavaly mutatta be drónfelvételeit, amelyeket Orbán Viktor miniszterelnök édesapjának, Orbán Győzőnek a hatvanpusztai birtoka fölött rögzítettek. A független képviselő felvételein látható, hogy a felszín fölött öt jókora épület található, de a talajszint alá is nagy alapterületű garázsok és ismeretlen rendeltetésű helyiségek kerültek.
A 444 bemutatott egyet a Hadházy által a napokban publikált új fotók közül, amelyeken az látható, hogy két műemlék épületet is eltüntettek az Alcsút közelében elterülő majorság területéről.
Hadházy azt írja, hogy a hatóság indoklása szerint az első épületet, egy "L" alakú istállót azért bontottak el, mert villámcsapás érte az épületet, és jelezték, hogy az eredeti állapotban fogják visszaépíteni.
A független képviselő megkereste a Fejér Megyei Kormányhivatal építésügyi és örökségvédelmi főosztályát, hogy miért rombolhatták le földig a második műemlék épületet.
A Kormányhivatal válaszában azt közölte, hogy
a József nádor majorságának juhakoljaként funkciónáló XIX. századi műemlék épületet azért bontották le, mert megkapták rá az engedélyt egy "tartószerkezeti szakvélemény alapján." A hivatalos levél úgy fogalmaz, hogy az engedély birtokában "az épület falszerkezete és alapozásának egy része elbontásra kerül."
A 444 által leközölt hivatalos levélből az is kiderül, hogy még az sem volt feltétel, hogy az elkészült épület kívülről pontosan úgy nézzen ki, mint az eredeti műemlék.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.