Leginkább a munkásszállások volt lakói kerültek az utcára és jelentek meg az ellátórendszerben.
A koronavírus-járvány, illetve a gazdasági hatásai máris mérhetőek a budapesti hajléktalanszállókon. A 24.hu cikke szerint komoly számban jelentek meg a szállókon olyan emberek, akik eddig munkásszállásokon vagy olcsóbb albérletben laktak.
A lap szerint leginkább azokat érinti a lakhatási válság, akik most leállított gyárban dolgoztak, és kaptak mellé szállást, valamint olyan alkalmi munkából élők, akik a munkahelyükön tudtak aludni eddig. A fővárosi és vidéki munkásszállókról is érkeznek a hajléktalanszállókra emberek.
A magyarok mellett vannak külföldiek is, leginkább románok és ukránok vannak az új igénylők között, a számuk ezer főre tehető.
A cikk szerint a hajléktalan-ellátásban részt vevő szervezetek próbálják rávenni a munkásszállásokat, hogy
ne küldjék el az ott élőket, még akkor se, ha azok elvesztették a munkájukat.
A korábbi években ebben az időszakban a fővárosi hajléktalanszállók 70 százalékos telítettséggel üzemeltek, most viszont a teljes igénybevétel felé közelítenek.
A fővárosi önkormányzat ígérete szerint hamarosan megnyílik egy olyan, a járvány idejére kialakított hajléktalanszálló, amelynek kezdeti kapacitása később bővíthető lesz.
(Képünk illusztráció)
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.