A HVG az állami vagyonkezelőtől kérte ki a listát.
Kormányközeli üzletemberekhez került az állami vagyonkezelő által az utóbbi évtizedben eladott legértékesebb budapesti ingatlanok harmada, ráadásul egy részük a formális licit ellenére verseny nélkül.
A HVG kikérte a 2010 és 2019 között értékesített, 100 millió forintnál drágább ingatlanok adatait, és a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő által megküldött táblázatból kiderült: az elmúlt 9 évben Budapesten és vidéken együttesen 49 épületet, területet árvereztek el, közülük csupán 19 kelt el úgy, hogy valakik érdemben licitáltak is rá. A fennmaradó 30 ingatlant kikiáltási áron vitték el, tehát arra csak egyvalaki jelentkezett be, a későbbi nyertes. Ha az ingatlanok összértékét nézzük, még lesújtóbb a helyzet: az épületeket, telkeket együttesen 32 milliárd forintért hirdették meg, a befolyt összeg pedig mindössze 34,4 milliárd forint volt. Tehát a licit, amely elvileg versenyhelyzetet jelentene, és valós árakat eredményezne, összességében alig több mint 2 milliárd forintot dobott az állam bevételén.
További részletek az e heti HVG-ben.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.