Ám míg ők állami támogatással építhetik új szállodáikat, a kormányzati kapcsolatok nélküli fejlesztők sorra kénytelenek kivonulni a területről.
A balatoni szállodafejlesztési és -építési hullám elérte Tihanyt, és a bizniszből Mészáros Lőrinc bizalmi emberei sem maradhattak ki.
A Veszprém megyei kormányhivatal hirdetményei között jelent meg nemrégiben, hogy a Vincent Properties Kft. üdülőfejlesztésre kapott engedélyt Tihany északi részén. A kft.-nek korábban az az Antal Kadosa volt a tulajdonosa, akit a felcsúti gázszerelő bizalmi embereként szoktak emlegetni.
Szintén kormányközeli üzleti körökhöz köthetően a Garancsi–Hernádi–Csányi-trió által vezetett CDHT Hotel Projekt Kft. Habsburg József egykori nyaralókastélyának közelében épít szállodakomplexumot, amit az állam a Kisfaludy-programon keresztül bőkezűen támogat. A CDHT összesen 4,2 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásból kezdheti meg a 150 szobásra tervezett, négycsillagos hotel építését.
Míg a félsziget egyik oldalán épülhetnek, szépülhetnek a kormánynak szimpatikus tulajdonosi hátterű cégek szálláshelyei, a keleti oldalon, a horgászok által kedvelt területeken lezárt és lepusztult tanyákba, kikötőkbe ütközhet az arra járó. A hvg.hu információi szerint a terület iránt már élénken érdeklődik – a más balatoni partszakaszokon befektetőként jelen lévő – Tiborcz István.
További részletek az e heti HVG-ben.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.