Pontosan 170 millió forintért.
A budapesti önkormányzat kertészeti cégének volt vezérigazgatójához köthető vállalkozások fogják 170 millió forintért lekaszálni 2018-ban az állami földeket – írja a Zoom.hu az uniós közbeszerzési értesítőben megjelent hirdetmény alapján.
Az állami ingatlankezelő cég, a KIVING Kft. egész pontosan 177 872 969 forint értékben kötött keretszerződést a cikk szerint, de ez akár 20 százalékkal több is lehet, hiszen a KIVING kezelésében lévő ingatlanok száma változhat, és előfordulhat, hogy valahol nem csak egyszer kell kaszálni. A Zoom.hu ezzel kapcsolatban megjegyzi, nem az állam tulajdonában lévő ingatlanok kaszálással történő parlagfű- és bozótirtásáról van szó.
A közbeszerzés nyertesei között három szereplő található (Parkfenntartó Kertészeti és Szolgáltató Kft, Pannon Park Forest Kft., Kucsera János egyéni vállalkozó), de nem mellesleg 2016-ban és 2017-ben is is ez a konzorcium kaszálhatott az állami ingatlanokon, csak akkor sokkal kevesebbért: 112 és 100 millió forintot szedtek össze a mostani 170 millió helyett.
A cikkben megjegyzik, a közbeszerzés nyertesei közül kettő, a Parkfenntartó és a Pannon Park Forest Kocsis Lászlóhoz, a budapesti Főkert volt vezérigazgatójához cégcsoport tagjai.
A Parkfenntartó menedzsmentje (benne Kocsis László) 2007-ben úgy emelt tőkét a cégben, hogy a fővárosi önkormányzat kisebbségbe, a menedzsment tagjai viszont többségbe kerültek. A Főkert később teljesen kiszállt a Parkfenntartóból.
A cikk szerint a fővárosi önkormányzat gazdasági bizottsága 2008 májusában jelentést kért a Főkerttől a leányvállalatánál történt tőkeemelésről. A vizsgálat arra jutott, hogy a tőkeemelés szabályos volt, de nem a főváros érdekeit szolgálta.
A Gazdasági Versenyhivatal 2009 elején kartellezés gyanúja miatt razziázott a Parkfenntartónál, de az eljárást végül megszüntették.
A korábban 15 évig Főkert-vezér Kocsis Lászlót 2009 májusában a fővárosi közgyűlés gazdasági bizottsága indoklás nélkül felmentette posztjából.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.