Nemcsak lakás, nemcsak otthon, hanem stabilitás bármilyen élethelyzetben – így tekintenek az oroszok az ingatlanberuházásokra. Így nem csoda, hogy a pénzüket is leginkább ezen a piacon akarják befektetni.
A lenta.ru hírügynökség körképéből kiderül, hogy az oroszok 46 százaléka legszívesebben ingatlanba fekteti a pénzét. A bankokat a megkérdezettek 29 százaléka választaná, 14 százalék inkább aranyat és ékszereket vásárolna. 11 százalék pedig részvényeket venne vagy nyugdíjalapokba fektetne. A lapnak nyilatkozó szakértők kifejtették, hogy az orosz jelentős része szerint a bankok átvághatják az ügyfeleket, csődbe mehetnek, a részvények elértéktelenedhetnek, de a lakás minden körülmények kötött megmarad.
A keresletre eddig sem volt panasz az orosz fővárosban, most a kínálat is élénkül, ami lejjebb nyomta az árakat. Egy induló projekt egyszobás lakásába (még a várost övező körgyűrűn belül) már nagyjából négymillió rubellel ( 1 rubel most 4,5 forint) be lehet szállni abban a biztos tudatban, hogy mire a ház felépül, a lakás legalább 20-25 százalékkal többet fog érni. Ami már önmagában csinos haszonnak mondható. Az erősödő érdeklődést mutatja, hogy az év második negyedében (éves összehasonlításban) megduplázódott a lakossági ingatlanbefektetések értéke, megközelítve az egymilliárd eurót.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.