Elköltözik a Magyar Telekom, eladja több budapesti ingatlanát
Új székházba költözik a Magyar Telekom, a tervek szerint 2018 második félévében. A felszabaduló ingatlanokat eladják, az idén ebből 6 millió euró bevételt vár a cég - közölte a társaság kedden.
A Magyar Telekom kedden átfogó megállapodást írt alá a Wing csoporttal, az ország egyik legnagyobb ingatlanfejlesztőjével a társaság új székházának megépítéséről és hosszú távú bérletéről, illetve legjelentősebb budapesti iroda-ingatlanjainak eladásáról.
Az építési munkálatok előreláthatólag 2016 elején kezdődnek meg.
A Magyar Telekom folyamatosan vizsgálja hatékonyságjavítási lehetőségeit, és ennek részeként racionalizálja jelenlegi irodaingatlan portfólióját. A társaság a tranzakció keretében az új irodaházba történő költözést követően értékesíti a Wingnek három legértékesebb, megüresedő budapesti irodaépületét, köztük a jelenlegi, Krisztina körúti székházát.
Emellett a vállalat további irodai elhelyezési kapacitásai is felszabadulnak, amelyek optimalizálása után további 5-7 kisebb ingatlant értékesíthet.
A Telekom összességében mintegy 90 ezer négyzetméter irodaterületet szabadít fel, majd az új székházban közel 55 ezer négyzetméteren helyezi el budapesti irodai szervezeti egységeinek döntő részét.
A vállalat a három, fő budapesti irodaépület értékesítése során a tervek szerint 2015-ben 6 millió euró, 2016-ban 9 millió euró, végül 2018-ban 45 millió euró készpénzbevételhez jut. Továbbá az érintett ingatlanok értékesítésével a társaság 2018-ban várhatóan mintegy 4 milliárd forint nyereségre tesz szert.
A hatékony munkavégzést támogató, innovatív irodai munkakörnyezeten túlmenően a társaság ingatlanüzemeltetési költségei számottevően csökkenni fognak. A szerződés az előfeltételek teljesítését követően, a tervek szerint 2015 negyedik negyedévében léphet hatályba - olvasható a közleményben.
Az új székház várható éves bérleti díjáról a Magyar Telekomnál az MTI-nek nem kívántak nyilatkozni.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.