Margitsziget: így cáfolja Tarlós állításait a kerületi főépítész
Arató György szerint nem igaz, hogy 23 éve nem készült átfogó fejlesztési terv a szigetről. A Margitsziget XIII. kerülettől való elvételét azzal indokolják, hogy a sziget kiemelt idegenforgalmi célpont, ami szintén nem igaz a főépítész szerint. Ezzel az erővel a budai Várat inkább átvehetné a főváros az államtól: az oda látogatók 70 százaléka valóban turista – mondta.
A XIII. kerületi főépítész szerint nem igaz a főpolgármester állítása, hogy 23 éve nem készült átfogó fejlesztési terv a Margitszigetről. Arató György a Népszava keddi számában azt mondta: a Fővárosi Közgyűlés 2009-ben fogadta el a terület stratégiai tervét, és ez alapján készült egy szabályozás, amely gyakorlatilag felparcellázná a szigetet.
A főépítész magyarázata szerint jelenleg nyolc földrészletre oszlik a sziget, ezekre nem lehet építési engedélyt kiadni, de a szabályozási terv ezt öttel, 13 földrészletre növelné, és az öt új területre már lehetne építési engedélyt kiadni. Lakóházra vagy villaparkra nem, de például welness-szállóra igen – tette hozzá.
A főépítész utalt arra, hogy a terület további felszabdalása azért is aggályos, mert egy tavaly decemberi kormányrendelet megtiltotta az úgynevezett történeti kertek telekstruktúrájának megváltoztatását, márpedig egy 2011-es erőforrás-minisztériumi rendelet szerint ilyen kertnek számít a Margitsziget is.
Tarlós István hétfőn "buta politikai hazugságnak" minősítette a terület felparcellázásról szóló hírt – emlékeztetett a lap.
Arató György a Népszavának azt is mondta: a Margitsziget kerülettől való elvételét célzó törvénymódosítást azzal indokolják, hogy a sziget kiemelt idegenforgalmi célpont, ami szintén nem igaz. A kerület saját felmérései szerint a sziget látogatói 70 százalékban kerületi, illetve budapesti lakosok, csak harmaduk turista. "Ezzel az erővel a budai Várat inkább átvehetné a főváros az államtól, hiszen ott az arány fordított: az oda látogatók 70 százaléka valóban turista" – mondta a főépítész.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.