Valaha Európa vezető városfejlesztési projektjei között emlegették, de semmi sem valósult meg belőle, sőt a meglévő, egykor a nemzetközi csúcstechnológiát képviselő jelenleg védett épületeinek pusztulása lassan visszafordíthatatlanná válik – így áll most a 2003-as Duna City terve.
Masszív tempóban, leszegett fejjel rohad szét a Csepel-sziget közvetlen szomszédságába, ráckevei Holt-Duna mellé, a Kvassay zsilip mögötti 32,5 hektáros területre 2005-ben megálmodott komplett városrész terve, az egykor szebb napokat látott Nagyvásártelep védett irodaháza és a hozzá kapcsolódó csarnok értő megóvásával és hasznosításával – írja a cink.hu. A tervek szerint itt épültek volna fel Budapest első felhőkarcolói, a valóságban azonban semmi sem épült, sőt, ami itt van, az is lassan összedől. Állítólag a Nagyvásártelep csarnoka volt Európában az első, amit a Zeiss-Dywidag által 1920-ban szabadalmaztatott tetőrendszer alapján építettek, az irodaépület pedig első olyan, amiben páternoszter működött. Mindkét épület védettség alatt áll.
A Nagyvásártelepet a 2003-ban szerezte meg a Gropius Zrt., hogy az ide megálmodott Duna City-t felépítse. A projektről még 2009-ben – ekkor már javában dúlt a válság – is készült a potenciális befektetőknek szóló 2009-es promóciós videóanyag. A Duna City eredeti terveiben az irodaházra ráépítéssel további emeleteket képzeltek el, a nagycsarnokban pedig loftlakásokat, üzleteket, kávézókat terveztek kialakítani.
További részleteket és képeket itt lehet találni.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.