A fa természetes anyag, ezért pártolói szerint szebb, "igényesebb".
A fa természetes anyag, ezért pártolói szerint szebb, "igényesebb". Ez igaz, bár műanyagból is vehetünk élethű famintázatú terméket. A régebbi épületeknél csak ez illeszkedik a látványba. A fakeret legfőbb előnye a természetesség. Ezt azonban a különböző felületkezelési módok elvehetik.
Sok esetben könnyebben javítható, mint műanyag társa. A fa lélegzik, így nincs "túl tökéletes" szigetelés, nem kell feltétlenül mesterségesen megoldani a levegőzést. Támogatói azzal is érvelnek, hogy régi, kipróbált technológia.
A műanyag nyílászárók pvc-ből készülnek, amit a benzingyártás melléktermékéből és kősóból állítanak elő. Egy műanyagkeret nem vetemedik, nem gombásodik, nincs rovarkár. A fával szemben tökéletesen zár, emellett kitűnő hő-, és hangszigetelő. A profibb változatok nem vesztik el a színüket, nem fakulnak és akármilyen színű, mintájúak lehetnek - akár fautánzatok is. A fa és műanyagok mellett vannak acélajtók, meg alumínium, PVC-alumínium, fa-hab-alumínium, PVC-fa anyagú, tehát kombinált szerkezetek is.
Árak
Árban ma már nem lehet kijelenteni, hogy a fa, vagy a műanyag az olcsóbb, mert mindkettőből vannak olcsóbb és drágább kategóriájú termékek is. Egy ötkamrás német profil műanyagból 15-56 ezer forintba kerül ablakonként. A fa ennél 15-20 százalékkal drágább.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.