A kastély elődje egy kisebb faépület volt, amit egy orosz tábornok épített szerelmi fészek gyanánt 1895 körül.
A kastély elődje egy kisebb faépület volt, amit egy orosz tábornok épített szerelmi fészek gyanánt 1895 körül. Az épület jelenlegi formáját egy balti német olajmágnásnak köszönheti, aki 1912-ben építkezett a sziklaszirtre.

Az építtető Von Steingel báró volt az első a világon, aki Bakuból exportált olajat Európába. A neogótikus stílusban épült kastély mintája a híres neuschwansteini kastély lehetett Németországban. A báró Fecskefészek-kastélynak nevezte el az épületet.

A 40 méter magas sziklára épült kastély - egy támfalat érintő repedés miatt - sokáig el volt zárva a nagyközönség előtt, de nemrégiben felújították és újranyitották. A kastélyban egy kisebb hotelt és egy éttermet is kialakítottak. Belépő ellenében felmehetünk a teraszra, ahonnan csodálatos kilátás tárul a szemünk elé.

Bár Ukrajna nem igazán bővelkedik ütős turisztikai látnivalókban, a német olajmágnás által építetett Fecskefészek-kastély - a restaurálás után - az egész Krím-félsziget jelképé nőtte ki magát. Talán nem véletlenül.
(via Travelsignposts)
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.
