Amerikai szakértők szerint még inkább kifinomultabb lesz ezután a lakásértékesítés.
Amerikai szakértők szerint még inkább kifinomultabb lesz ezután a lakásértékesítés. Népszerű lehet ugyanis egy újfajta mutató: az, hogy mennyit kell utazni az alapszolgáltatások (szupermarket, patika, iskola, bank, stb.) eléréséhez.
Ez nem valamiféle index, hanem egy a reálishoz közeli becslés. Segítheti ezt az egyik internetes honlap (walkscore.com), amelyik azt vizsgálja, hogy mely nagyvárosokban lehet leginkább gyalogosan bevásárolni, ügyet intézni, parkban sétálni vagy étterembe menni – autó nélkül élni egy darabig.
Városok sorrendje az USA-ban
forrás: WSJ
New York 85,3
San Francisco 84,9
Boston 79,2
Chicago 74,3
Philadelphia 74,1
Seattle 73,7
Washington 73.2
Miami 72,5
Minneapolis 69,3
Oakland 68,2
Amerikában a második világháború előtt sokat fejlődött városok vezetik a gyalogszerrel leginkább bejárható, a szolgáltatásokat gyalog is elérhető nagyvárosok listáját, amit most tett közzé a honlap.
Az internetes honlap különféle demográfiai adatokat vetett össze az 50 legnagyobb amerikai város lakosságának megkérdezése után rögzítettekkel. Kiderült, hogy főleg a keleti parti metropoliszok állnak a legjobb helyeken.
Megállapították, hogy a top 10-be került városokban lakók könnyebben hagyhatják ott autóikat a központban, mert gyalogosan is elérhetik a fontosabb szolgáltatásokat. Mindezt összevetették az adott város népsűrűségével és egy 100-pontos skálán elhelyezték a településeket. Az első becslések szerint egy 80-as pontszámot elérő városban 6-8 százalékkal magasabb áron lehet eladni egy azonos méretű és felszereltségű lakást, mint mondjuk egy 20-pontosban.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.