Március óta bárki felkeresheti a Hongkongban megnyílt Ritz-Carlton szállodát.
Március óta bárki felkeresheti a Hongkongban megnyílt Ritz-Carlton szállodát. Annak is a legmagasabb pontját, vagyis az Ozone bárt, amely Ázsia második legmagasabban található vendéglátó ipari egysége. Egyelőre legalábbis.
A Ritz Carlton 118 szintes luxus hotel és azzal, hogy a legfelső emelten üzemel az Ozone, a bárok versenyében sikerült megelőzni két sanghaji szálloda bárját: a Grand Hyattban lévő Cloud 9 nevű hasonló egységet (87.emelet), illetve a Park Hyattban kialakított Century Avenue-t (92.emelet). Négy emelettel azonban elmaradt a Dubaiban lévő Burj Kalifa hotel 122.szintjén vendégeket váró at.mosphere nevű bártól, ugyanis jelenleg az a világ legmagasabbja.
A The New York Times helyszíni beszámolója szerint a Dubait követő ázsiai városok top bárjainak élvezeti szintjét ugyanakkor erősen rontja, hogy mindegyik metropolisban óriási a szmog, a felhőkarcolók szó szorosan elérik az alacsony füstfelhőket, így a kilátás és az élmény nem olyan tökéletes, mint a világelsőnél, ahol sokkal tisztább a levegő.
A hongkongi és sanghaji szállodák középső szintjeiről egyébként kiváló panoráma nyílik a kikötőkre illetve a sanghaji Pudong folyóra, talán érdemes lenne ott is bárokat nyitni – jegyezte meg a lap tudósítója. Az Ozone bárt ugyanakkor dicsérte is, mint írta: nem túl drága, elég jó az étel–étel italválaszték és egyszerű polóban és farmerben is beengedik az embert. Három személy egy rendes vacsorát, koktélokkal és egy üveg borral megúszhat 230 dollárból. Nem kell előre foglalni, de érdemes nem késő este, hanem 6-7 felé menni.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.