A társasági élet új központja lehet a Villa Budapest nevű új luxus ingatlan a Várnegyedben, nem messze Schmitt Pál...
A társasági élet új központja lehet a Villa Budapest nevű új luxus ingatlan a Várnegyedben, nem messze Schmitt Pál főhadiszállásától, a Sándor Palotától. Hatalmas terasza pazar panorámát nyújt majd, a Villa leginkább a kortárs kultúra iránt nyitott, és erre áldozni is képes látogatói csoportot célozza.
A Villa Budapest belső szerkezeti munkák teljesen elkészültek, a kis park és a közösségnek átadandó játszótér a befejező munkálatai előtt áll. A játszóteret a Csónak utca felől lehet majd megközelíteni. A játszótér közösségi helyként szolgálhat majd a helyi lakosság, ezáltal a Várnegyed családjai számára.
Bognár Botond tulajdonos egyelőre nem tudta megmondani, hogy pontosan mikor nyitnak, eredetileg májust jelöltek meg, de szerinte a hosszas engedélyezések miatt ezt nem lehet tartani - közölte lapunkkal a REevolutio Consulting tanácsadó cég. Most kettőzött erővel dolgoznak, hogy mielőbb átadhassák a központot. Egyelőre azt sem tudjuk, hogy mennyibe került pontosan a több évig húzódó beruházás, becslésünk szerint legalább kétmilliárd forintba. A beruházó későbbre ígérte a tájékoztatást, például arról, hogy felvett-e projekthitelt, s ha igen, akkor mennyit és melyik banktól.
Azt viszont sikerült kideríteni, hogy a londoni Mossiman svájci család nevéhez fűződik a gasztro alapját képező koncepció az üzemeltetésre. A Construct London formálta a Villa arculatát, míg a belső terek kialakítására a brit hangulattervező Ilse Crawford-ot, valamint a világhírű japán építészt, Tadao Ando-t kérték fel.
A budapestjövője.blog.hu emlékeztet, hogy a Királylépcső tetejénél lévő meredek területen Lónyay Menyhért egykori vezető politikus Ybl Miklóssal építtetett villát 1870-ben. Az épület 1932-ben a nagy műkedvelő Hatvany Ferenchez került, ezért Ybl-villaként és Hatvany-villaként is szokták emlegetni. Hatvany itt helyezte el festménygyűjteményét, amelyben Manet-k, Picassók és Cézanne-ok is szerepeltek. 1944-ben súlyos bombatalálat érte az épületet. A háború után úgy döntöttek, hogy nem építik újjá, mindössze egy kis játszóteret alakítottak ki a helyén.
1995-ben a Budapanoráma Kft vette meg a telket. Először egy modern épületet terveztettek volna ide, de a műemlékvédelem nyomására végül az elpusztult villa újkori másának megépítése mellett döntöttek. Az új épület terveit Kerényi József készítette. Összesen (bruttó) 2721 nm beépített terület épül meg 2444 négyzetméternyi telken, 1950 nm zöldfelülettel. A beruházást már XIX.századi befejezésekor sokan ellenezték, hiszen nagyzónak, túlzónak tartották, majd a II. világháború utáni időszakban és a rendszerváltás után is sok kerületi lakos, illetve városvédő ellenezte.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.