A kerítés céljától jellemzően függ annak magassága is.
A kerítés céljától jellemzően függ annak magassága is. Míg egy virágágyást sokszor elegendő egy jelképes magasságú 20-40 centiméteres kerítéssel körbevenni, a telekhatárolásra szánt kerítések magassága legalább 1,5 méteresek.
A kerítések anyaga
Aki természetes hatású kerítésre vágyik, annak az élő sövényt ajánljuk. Az új sztár az egyre divatosabb türkesztáni szil. Jellemzői: gyors növekedés (2 év alatt 3 méter!), kitűnő árnyékoló képesség, igénytelen (talajra és ápolásra is), magas porzáró képesség, zaj csillapító tulajdonság, szabályozható növekedés. Fekete fóliát kell a tövekhez rakni, folyamatosan öntözni és nyírni. Átlagosan 130-150 ezer forintból már telepíthetők. Élő sövényre kiválóak a fagyalfélék vagy a tövises krisztustövis.
A kerítésnek teljes egészében a saját telken kell állnia. Érdekes eset a telekhatárolási céllal ültetett élő sövény, hiszen erre is ugyanezek a szabályok vonatkoznak, azaz nem lóghat át a szomszédba. Csak míg egy kőkerítés egyszer megépül, azután úgy marad, addig az élő sövény évről-évre növekszik, tehát nyírással kell "a rendelet betartására ösztönözni" a növényt.
A kerítés átlátszósága
Alapesetben jobb átlátszó kerítést készíteni, mint teljesen tömöret. Egyrészt ennek az anyagköltsége jóval alacsonyabb, másrészt egy átlátszó kerítést időlegesen átlátszatlanná tehetünk, de ez fordítva nem lehetséges. Számos speciális szélfogó háló kapható, melyek sűrű szövésük miatt alkalmasak arra, hogy az átlátszó kerítésre időszakosan felhelyezve kizárjuk telkünkről a kíváncsi tekinteteket. A különféle méretben kapható nádszövetek ugyancsak alkalmasak erre a célra, és még természetes látványt is nyújtanak.
Esztétikus drótkerítés
A drótkerítéseknek számos változata van. Előnyük, hogy praktikusak, gyorsan felállíthatók, és igény esetén könnyen áthelyezhetők. Attól függően, hogy milyen célra szereljük fel, a legolcsóbb vadhálótól kezdve (ami alul sűrűbb, felfelé haladva ritkább szövésű, igazodva a kertbe esetlegesen bejutó vadak méretéhez) a műanyag bevonatú változatokon át a különféle sűrűségű szövésekig sokféle beszerezhető. A ponthegesztett rácsok stabilak, festéssel dekoratívvá varázsolhatóak, és az áruk sem túl magas.
A kovácsoltvas, és általában a vaskerítések nagyon masszívak, és ha a rozsdásodás elleni védelmet megoldjuk, akkor nagyon hosszú élettartamúak. Választhatunk még beton, vagy faelemes kerítéseket is, melyek kisebb panelekből vannak, így házilag is könnyen felállíthatók.
Árak
Sövénynövényt már 100 forinttól vehetünk darabonként, tehát egy majdani sövénykerítés 400-800 Ft/folyóméteres összegből kijön. A legegyszerűbb drótkerítések elkészítésére anyaggal, munkadíjjal, már 1000 Ft/folyómétertől kaphatunk árajánlatokat. A betonoszlopok ára vastagságtól függően 500-1000 Ft/db, a drótháló ára pedig 200-300 forintból kijön méterenként. Feltéve, ha van időnk megkeresni a gyártókat és onnan vásárolunk.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.