Bedőlt Kókáék nagy kínai üzlete
Hatalmas hírverést csapott 2007-ben a Gyurcsány-kormány annak a megállapodásnak, amelyet Kóka János (SZDSZ) volt...
Hatalmas hírverést csapott 2007-ben a Gyurcsány-kormány annak a megállapodásnak, amelyet Kóka János (SZDSZ) volt gazdasági miniszter hozott tető alá kínai tárgyalásain.
Az akkori hírek szerint a tárcavezető Sanghajban sikeres egyeztetéseket folytatott a Livan nevű céggel, s ennek köszönhetően egy ötmilliárd forint értékű, 800 új munkahelyet teremtő beruházás érkezik Magyarországra. A távol-keleti cég Borsod-Abaúj-Zemplén megyében gyárt majd környezetbarát csomagolóanyagot, és ez lesz az első nagyszabású kínai beruházás hazánkban - írta a Magyar Nemzet nyomán a hirado.hu.
A Livan Hungary Lebomló Műanyag Termék- előállító Kft. ellen idén végelszámolás, majd felszámolás indult, kínai tulajdonosai pedig felszívódtak. A cégbírósági adatbázis tanúsága szerint az adóhivatal 2008-ban felfüggesztette, majd tavaly törölte a Livan Hungary Kft. adószámát.
Kispál Beáta, a végelszámoló Leascenter Kft. ügyvezetője a hírt közlő Magyar Nemzetnek elmondta: mivel a cégnek nincs vagyona a hitelezői igények kielégítésére, ezért a végelszámolás helyett immár felszámolási eljárás folyik ellenük.
Kóka János volt gazdasági miniszter az újságnak azt állította: már nem emlékszik erre a beruházásra, így arra sem tud válaszolni, miért hiúsult meg.
A lap szerint a történet pikantériája, hogy 2007-ben, néhány hónappal Kóka bejelentése előtt egy magyar cég már bejelentkezett a Gyurcsány-kormánynál azért, hogy ugyanilyen környezetbarát műanyagot gyártana. A költséges beruházáshoz kormányzati segítséget kértek, de nem kaptak.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.