Magyar György ellen egy siófoki ügyvéd, Léhmann György tett bejelentést még október végén.
Magyar György ellen egy siófoki ügyvéd, Léhmann György tett bejelentést még október végén. Léhmann szerint törvénybe ütköző és etikátlan megbízói nyilatkozatot tartalmazó, fenyegetésként értelmezhető mondat van azokban a szerződésekben, amelyeket Magyar György a vörösiszap-katasztrófa károsultjaival kötött. A dokumentumban az ügyfél lemond a szerződés utólagos megtámadásának jogáról.
A vizsgálatot három hónap alatt kell elvégezni, de a határidő egy alkalommal még három hónapra meghosszabbítható. Magyar György a Független Hírügynökség kérdésére - ahogy korábban is - most is azt mondta, hogy semmilyen szabálytalanságot sem követett el, szerződései törvényesek, és áll bármilyen vizsgálat elé.
Mint ismert, először a Magyar Hírlap számolt be októberben arról, hogy Magyar ügyvédi irodája sikerdíjért vállalja az iszapkatasztrófa áldozatainak jogi képviseletét. A díj összege a megítélt kártérítés 13 százaléka plusz áfa. Ráadásul, ha a szerződés idő előtt – a törvény szerint elkerülhetetlen siker bekövetkezte előtt – megszűnne, akkor Magyar utólag óránként ötvenezer forint plusz áfa munkadíjat számol fel.
A megbízónak ezeken kívül "csak" az üggyel kapcsolatos egyéb költségeket (például szakértői díjak), illetve az illetéket (ez az igényelt kártérítés hat százaléka) kell megfizetnie.
Magyar György ügyvéd viszont azt mondja: egy fillért sem kértek azoktól a károsultaktól, akik a vörösiszap-katasztrófa után megkeresték az irodát.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.