Sokan csak a filmekből ismerjük a pro bono ügyeket, vagyis azt, mikor egy ügyvéd ingyen vállalja a védelmet. Holott Magyarországon is gyakori jelenség és messze nem elérhetetlen. Dr. Rékási Róberttel, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Ügyvédi Kamara elnökével, dr. Fügedi Szilviával, a Budapesti Ügyvédi Kamara elnökhelyettesével, dr. Gyalog Balázzsal, a Budapesti Ügyvédi Kamara főtitkárával és dr. Havasi Dezső a Győr-Moson-Sopron Megyei Ügyvédi Kamara elnökével a másfél éve indult jogsegélyszolgálatról és a pro bono ügyek működéséről beszélgettünk, többek között megtudva azt is, hogy mi alapján vállal egy ügyvéd egy ügyet és hogy vannak-e „népszerű” témák.
Budai Gyula panaszolta be a Budapesti Ügyvédi Kamaránál korábban Helmeczy Lászlót, mert szerinte ügyvédként politikai tevékenységet folytatott a Kósa-ügyben. A kamara határozata után a fideszes politikus úgy látta: a haveri kutyák kimentették a kamarában Helmeczy Lászlót.
Nem lenne összeférhetetlen az ügyvédi hivatás és a cégvezetői pozíció az ügyvédi törvény formálódó módosítása szerint – írja a Magyar Nemzet, amely szerint a módosítást akár "lex Kertésznek" is lehetne nevezni.
Megszüntette az ügyvédi tevékenységével összeférhetetlen pozícióit Kertész Balázs: tanácsadó cégében átadta az ügyvezetést, és a tulajdonrészétől is megvált.
Pert nyert a Budapesti Ügyvédi Kamara az Összefogással szemben. A Kúria jogerős döntése alapján nem történt olyan súlyú szabálytalanság a legutóbbi kamarai választáson, amely miatt meg kellene semmisíteni a választás eredményét.
Egy szabálytalannak minősített tisztújító választás után új eljárásra kötelezték a Budapesti Ügyvédi Kamarát, azonban a szakmán belüli vita miatt a Magyar Ügyvédi Kamara elnöksége a Győr-Moson-Sopron Megyei Ügyvédi Kamara elnökét jelölte ki a fővárosi elnök teendőinek ellátására.
A fideszes Völner János által benyújtott javaslat nem említi ugyan, hogy a Fővárosi Ítélőtábla megsemmisítette a Budapesti Ügyvédi Kamara 2014-es vezetőségválasztásának eredményeit, de nyilván nem véletlenül szól arról, hogy mi történjék akkor, ha átmenetileg működésképtelenné válik egy területi kamara.
Egy fideszes törvényjavaslat látszólag általánosságban akarja rendezni a fővárosi ügyvédi kamara helyzetét, nagyon úgy fest a dolog, mintha egyedi ügyből kiindulva, egyéni képviselői indítványnak álcázva akarná átírni a törvényeket a kormánypárt.