Lyukak tátonganak a települések kasszájában Kaliforniában is.
Lyukak tátonganak a települések kasszájában Kaliforniában is. Egyre több polgármester kénytelen ezért olyan lépésekre, a melyeket korábban soha nem tett volna. Csak így tudja megszerezni a működéshez szükséges bevételeket. Például úgy, hogy nem huzakodik a nagy kereskedelmi láncokkal és engedi ingatlanfejlesztéseiket – számol be a Los Angeles Times.
Az egyik legnagyobb nyomásgyakorlónak számító Wall Mart örömmel vette, hogy már nincs akkora ellenállás terjeszkedésével szemben a városok önkormányzataiban. A lap több példát is hoz, az egyik a 70 ezer lakosú Turlock település, ahol a közelmúltban járultak hozzá egy új Wal Mart áruház építéséhez. A másik véglet a milliós Chicago, ahol már évek óta szeretett volna megjelenni a hálózat. A városatyák sokáig ellenálltak, de most beadták a derekukat.
Az amerikai városok szövetsége a minap felmérést készített az önkormányzati vezetők körében. Kiderült, hogy a megkérdezettek 90 százaléka szerint rosszabb a testületek idei pénzügyi helyzete, mint tavaly és 79 százalékukban lesz elbocsátás, bizonyos szolgáltatásokat is lefaragnak.
A kaliforniai önkormányzatok különösen nagy nyomás alatt vannak. Egy 1978-ban elfogadott törvény szerint ugyanis attól kezdve maximálni kellett az ingatlanadó mértékét és inkább a forgalmi típusú adókból származó jövedelemre kell összpontosítani. Egyes városok (San Bernardino, Modesto, Stockton, Visalia) most úgy döntöttek, hogy nem tartják be a törvényeket és például a fejlesztésekkel összefüggő adókat csökkentették, így ösztönözhetik a beruházókat.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.