A csalássorozat akkor pattant ki, amikor a Groupama Biztosító összeolvadt az OTP Garanciával - írta a HVG hetilap.
A csalássorozat akkor pattant ki, amikor a Groupama Biztosító összeolvadt az OTP Garanciával - írta a HVG hetilap. A szokásos revízió során derült ki: egy korábban a cégnél dolgozó ügyintéző képviseli azokat az ügyfeleket, akik megrendezett autós balesetekben 20-30 százalékkal elveszítették munkaképességüket. Az érintettek fejenként 3 milliót is kaphattak, hiszen a biztosító 800 ezer-egymillió forintot fizetett minden 10 százalékos egészségromlásért.
Az álsebesültek érdekeit a gyáli Kovácsné Polonyi Ildikó, egykori biztosítási ügyintéző képviselte. Az ő bankszámlájára érkeztek az átutalások, ám az egyik banknak (feltehetőleg az OTP-nek) szemet szúrtak a folymatos, "gyanús" pénzmozgások és feljelentést tett.
A bandának voltak beszervezett orvosai, mentősei, kárszakértői és biztosítási ügyintézői, különben nem dolgozhattak volna 5 éven keresztül. A banda agytrösztje a kispesti Kövesdi Lajos Mihály Thaiföldre menekült. A gyáli ügyintéző Kovácsné Polonyi Ildikó, valamint a másik főszervező és álsérült Lázár Tibor már rács mögött van.
Becslések szerint Európában a biztosítók kifizetéseinek 10-15 százaléka megy el kamu-kéresemények kifizetésére, amelyeket általában beépítenek a díjakba. Magyarországon a legtöbb biztosító hallgat a malőrökről.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.