Bontják a gyárakat, csarnokokat és egyes irodaházakat is az Egyesült Királyságban.
Bontják a gyárakat, csarnokokat és egyes irodaházakat is az Egyesült Királyságban. A világ egyik legfejlettebbjének számító brit ingatlanpiacon 2008-ban – ez a legfrissebb, most közzé tett adat – közel 1,2 millió négyzetméterrel kevesebb kereskedelmi terület áll rendelkezésre. Nagyon sok tulajdonos egyszerűen nem képes fizetni az üres telephelyek, épületek fenntartását, a fejlesztők meg nem indítottak annyi új beruházást, hogy ezzel ellensúlyozzák a kiesést – írta a Financial Times.
A brit szigeteken a Northern Rock pénzintézet megrendülését tartják a súlyos pénzügyi és gazdasági válság első mérföldkövének. Ezután több gyártó vállalat leállította a termelést, később sok üzemet bezártak, akárcsak egyes telephelyeket. A fejlesztők behúzták a féket, legalább egy évig alig indult új irodai vagy ipari ingatlan beruházás.
A gyárak szenvedték meg leginkább a válságot, összesen 4,5 millió négyzetméternyi terület tűnt el a piacról. Hiába nőtt 960 ezerrel a bevásárlóközpontok, 930 ezerrel az irodák és 1,3 millió négyzetméterrel a raktárok területe, az egyenleg 1,2 milliós negatívum lett. Szakértők szerint a kiesett, vagyis lerombolt vagy bezárt ingatlanok egyharmadát megmenthették volna. Ehhez viszont sok cégnek nem volt és most sincs elegendő tartaléka. Ezért választották inkább a terület kivonását.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.