Amszterdamban van egy nem régen alakult vállalkozás, amelyik egy okos telefont gyártó cég számára ötvözte a GPS és az...
Amszterdamban van egy nem régen alakult vállalkozás, amelyik egy okos telefont gyártó cég számára ötvözte a GPS és az ingatlanos árlisták előnyeit. A lakótömbre tartott telefonon különböző statisztikák és 3D-s képek jelennek meg a környékről és a lokális ingatlanpiacról. Az alkalmazással azt is megtudhatjuk, hogy milyenek a bűnözési viszonyok a környéken, manapság ez is meghatározza a lakás értékét – számolt be a The New York Times.
Már több, mint egy éve használnak ilyet például Párizsban. Az egyik ingatlanközvetítő iroda több ezer új ügyfél regisztrációhoz jutott az által, hogy adatbázisának egy részét „ráengedte” a telefonos alkalmazásra. Most azt tervezi, hogy Lyonban és Marseillesben is bevezeti ezt.
Az amszterdami cég szerint már most is 35 applikációban használják világszerte ezt a szolgáltatást. Az élen az amerikai, a brit és a holland piac áll, de Oroszországban, Koreában és Japánban is hamarosan elterjed. A nyílt platformnak számító hollandiai megoldást eddig ezer ingatlanfejlesztő építette be marketingjébe, a fejlesztők kétezer programot hoztak létre különböző iPhone-os és Android-os alkalmazásokhoz.
A Juniper Research piackutató cég szerint ha például jön egy hír arról, hogy új bevásárlóközpont lesz egy városban, akkor az okostelefon tulajdonosa előzetesen megnézheti a 3D-s látványterveket, kommentálhatja is. Nagyon sokan árösszehasonlításra is használják.
Svájcban és Németországban viszont nem mindenki rajong ezért az újdonságért. Beindult az adatvédelmi lobbi. Azt kifogásolják, hogy kéretlenül a világhálóra kerülhet egy fénykép lakásukról és a csatolt adatok akár leértékelhetik a telefonnal megcélzott ingatlanokat. Óriási civil tiltakozás is kibontakozott a Google Street View-ba kerülő fényképei ellen. Végül a Google fotósait arra kérték, hogy ne fényképezzenek pályaudvarok, iskolák és játszóterek környékén.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.