A Nicolas Tye Architects tervezői által megálmodott pajta-ház egy kis bedfordshire-i falu mellett, erdőkkel és...
A Nicolas Tye Architects tervezői által megálmodott pajta-ház egy kis bedfordshire-i falu mellett, erdőkkel és legelőkkel borított dombok között található. Ennek köszönhetően döntöttek úgy az építészek, hogy nem háborítva a táj nyugalmát, külsőleg alig változtatnak az épületen. Nem így a belső téren, amit a lehető legmodernebb eszközökkel, mégis rusztikus stílusban rendeztek be. A 220 négyzetméteres ház első falát üveggel helyettesítették – a körülbelül 3,2 méter magas üvegtáblák a kissé excentrikus megrendelő kérésének megfelelően”fordítva” is működnek: nem csak a kilátást biztosítják, hanem azokon keresztül kívülről is látható az összes szoba.
A rusztikus kialakítás mellett a fenntarthatóságra is figyeltek a tervezők: a ház modern eső-gyűjtő és víz-visszaforgató rendszerrel rendelkezik, az áram nagy részét szélturbinákkal termelik, a világítást pedig kis fogyasztású fényforrásokkal oldották meg. A festéshez lebomló anyagokat használtak, a szigeteléshez pedig speciális, nem-toxikus szigetelőanyagokat alkalmaztak.
Forrás: trendir.com
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.