Nem fizette ki a bontást, megásatták vele saját sírját
Az Ingatlanmenedzser is beszámolt az körbetartozásokat feltérképező cikkében...
Az Ingatlanmenedzser is beszámolt az körbetartozásokat feltérképező cikkében az augusztusi esetről, amelyet a Kék fény dolgozott fel. A riportból kiderült, hogy az akciófilmbe illő történet mögött elvégzett, ki nem fizetett munka áll. A rendőrségi nyomozás a napokban zárult le.
Emberrablással vádolja a Tolna Megyei Főügyészség azt a három férfit, aki augusztus elején megásatta egy tolnai vállalkozóval a saját sírját; a vádiratot benyújtották a megyei bíróságnak - tájékoztatta Magyar Pál, Tolna megyei főügyész csütörtökön az MTI-t.
A főügyész elmondta: az elsőrendű vádlott, egy 29 éves szigetszentmiklósi férfi még 2006-ban végzett egy építőipari bontást a tolnai vállalkozónak, aki nem fizette ki neki a munka teljes ellenértékét, és még 2008-ban is 1,2 millió forinttal tartozott. Emiatt a férfi többször megfenyegette korábbi megbízóját.
A tolnai vállalkozót a férfi 2008. augusztus 6-án kereste fel két társával. Autóba ültették, fejére egy rongyot húztak, majd Dunaszentgyörgy mellett az elsőrendű vádlott felszólította, hogy ássa meg a saját sírját - ismertette a részleteket Magyar Pál. A sértett eleget tett a felszólításnak, és egy kétszer egy méteres, negyven centiméter mély gödröt ásott. Közben folyamatosan könyörgött, hogy ne bántsák.
Amikor menekülni próbált, a másodrendű vádlott egy késsel kényszerítette a visszatérésre. Ráparancsoltak, hogy feküdjön a gödörbe, a harmadrendű vádlott több lapát földet dobott rá. Ekkor a sértett megígérte, hogy megadja a tartozását.
A szigetszentmiklósi férfi ezután aláíratta vele azt, hogy 5,5 millió forinttal tartozik neki. Egy másik lapra leíratta, hogy a "megbízásából egy árkot ásott talajmintavétel céljából, amelyet visszatemet, és a területet helyreállítja".
Az elsőrendű vádlottat másnap fogta el a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság, egy nappal később pedig az elkövető két szigethalmi társa is rendőrkézre került. Jelenleg szabadlábon védekeznek - mondta a főügyész, s hozzátette: az emberrablás 2 évtől 8 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.