Szlovák plázák Budapesten
Megkezdte magyarországi működését Kelet-Közép-Európa egyik legnagyobb ingatlanfejlesztője, a HB Reavis Group. A cégcsoport a közelmúltban Romániában, Horvátországban, Ukrajnában és Lengyelországban is megkezdte piaci terjeszkedését.
Megkezdte magyarországi működését Kelet-Közép-Európa egyik legnagyobb ingatlanfejlesztője, a HB Reavis Group. A hazánkban elsősorban bevásárlóközpontok és irodaparkok megvalósítását megcélzó pozsonyi székhelyű társaság előrehaladott tárgyalásokat folytat egyes területek megvásárlásáról, az első nagyobb projekt bejelentésére rövidesen sor kerülhet.
A HB Reavis az irodai szegmensben elsősorban „A” kategóriás nagyméretű irodaparkokat kíván felépíteni. A társaság előrejelzése szerint a magyar irodapiac a következő években jelentős átrendeződés, a korábbinál jóval erőteljesebb szegmentáció előtt áll, mely folyamatban a HB Reavis is aktív szereplőként kíván részt venni. A tervek között elsősorban budapesti irodapark-projektek szerepelnek, de egyes vidéki nagyvárosokban – várhatóan bevásárlóközpont-fejlesztések kiegészítéseként – szintén várható ilyen jellegű fejlesztés.
Bevásárlóközpontok fejlesztésével a HB Reavis budapesti és vidéki célpontokat egyaránt megcéloz. Budapesten a Hungária-körgyűrűn belül található, valamint dél-budai területek számítanak elsődleges célpontoknak, ahol egyaránt tervezik elegáns, központi elhelyezkedésű, valamint kisebb vonzáskörzetű, egy adott környék számára kialakított bevásárlóközpontok megvalósítását. Vidéken elsősorban nagyobb városokban kívánnak központi elhelyezkedésű bevásárló-, sport- és szórakoztatócentrumokat kialakítani.
A HB Reavis Group 1993-as megalakulása óta eddig összesen 770 millió euró értékben fejlesztett ingatlanokat – elsősorban Szlovákiában és Csehországban, jelenleg közel félmilliárd euró értékű a folyamatban lévő projektjeinek értéke. A jelenlegi portfolió összesen 353 ezer négyzetméternyi üzleti célú ingatlant tartalmaz. A szlovák magánszemélyek tulajdonában lévő cégcsoport Magyarországon kívül a közelmúltban Romániában, Horvátországban, Ukrajnában és Lengyelországban is megkezdte piaci terjeszkedését.