2007. március. 06. 14:35 MTI Utolsó frissítés: 2007. március. 06. 14:23 Ingatlanmenedzser

Idén 75 állami ingatlant akarnak eladni

A Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI) és a vagyonkezelők 75 darab, bruttó 50 millió forint becsült forgalmi érték feletti állami ingatlant tervez értékesíteni 2007-ben.

A Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI) által a Népszabadságban kedden közölt hirdetésében felsorolt épületek nem tartalmazzák azokat az állami ingatlanokat, amelyeket a kormányzati negyed kialakítása során értékesíthetnek.
 
A listán egyes minisztériumi ingatlanok mellett megtalálható az egészségügyi intézetek közül az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet Völgy utcai volt kórháza, a Svábhegyi Állami Gyermekgyógyintézet volt kórházépülete, illetve nővérszállója, és a Semmelweis Egyetem Mátyás király úti kórháza.
 
Oktatási intézmények is felkerültek az értékesítési listára: a Szent István egyetem négy gödöllői épülete, valamint a Szőlészeti és Borászati Kutató Intézet budapesti pice és üzeme. A listán szerepel a fővárosi Fradi-pálya és a Béla király úti volt kormányrezidencia is.
 
Császy Zsolt, a KVI vagyonkezelési főosztályának vezetője korábban elmondta, hogy a pályázati úton értékesítendő ingatlanokból 20 milliárd forintnyi bevételt vár az igazgatóság. Mintegy 35 milliárd forintnyi állami ingatlan értékesítésére köttetett szerződés 2006-ban. Ezek közül kiemelkedett a Magyar Televízió (MTV) székházának felépítésével és üzemeltetésével megbízott cég, a Millenium Média Kft. eladására született 7,4 milliárd forintos szerződés, valamint a balatonvilágosi üdülőkomplexum, a Club Aliga értékesítése, amelyet 5,5 milliárd forintos ajánlattal nyert el a PRO-MOT Kft. tavaly decemberben.
 
Zelles Sándor, a KVI vezérigazgatója három éven belül akár egymilliárd eurónyi ingatlannal kapcsolatos bevételt is elképzelhetőnek tart, amiben jelentős részt képvisel a kormányzati negyed által érintett ingatlanállomány. Ez utóbbi értékét mintegy 100 milliárd forintra becsülik.
Vállalkozás Gyükeri Mercédesz 2024. december. 22. 20:00

"Mi csak a gyümölcs ízét tudjuk megőrizni": a magyar szörpforradalom egyik bölcsőjében jártunk

Addig gépesítünk, amíg az nem megy a minőség rovására, vallja Galajda Péter, aki azért kezdett el szörpöt gyártani, mert nem talált megfelelőt a piacon. A Mayer szörp mára az egyik legismertebb prémium élelmiszer lett, ahol ugyan mindig van a polcon a nagymama főzetét idéző eperszörp, de kísérleteznek chilivel és kaporral is.