Hétfőn beborul, de még nem kell vacogni
Még lehet 25 fok hétfőn.
Az ország területén hétfő estig csak helyenként lesz kevés fátyolfelhő, majd estétől nyugat felől fokozatosan beborul az ég, és hétfőn csupán rövid időszakokra szakadozhat fel a felhőzet. Éjszaka a Dunántúlon, hétfőn már többfelé várható eső, zápor, napközben elsősorban délnyugaton zivatar is kialakulhat. Hétfőn délután a Dunántúlon megélénkül, néhol megerősödik az északnyugati szél. Zivatar környezetében is számíthatunk erős, esetleg viharos széllökésekre.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 11 és 16 fok között alakul, de északkeleten helyenként 10 fok alá hűl a levegő. A legmagasabb nappali hőmérséklet hétfőn 18 és 23 fok között valószínű, néhol északkeleten lehet még 25 fok is.
Európában a Földközi-tenger középső medencéjétől Közép-Európán át egészen a Skandináv-félszigetig nagykiterjedésű magasnyomás húzódik. Területén napos, csendes, eseménytelen az idő. A kissé hűvös hajnalok után még meleg a délután; a déli részeken 30 fokig is felmelegszik a levegő, de a Kárpát-medence térségében is 25, 28 fokot mérnek. A magasnyomástól keletre és nyugatra is ciklonális hatások érvényesülnek. A Fekete-tengertől északra örvénylő ciklon területén barátságtalan az idő, a hőmérséklet csúcsértéke helyenként még a 15 fokot sem éri el. Hűvös van a Nyugat-Európa feletti délnyugat-északkelet irányban húzódó frontrendszer hátoldalán is; a Brit-szigetek térségében csupán 11, 17 fokot mérnek. Ez a frontrendszer alakítja hétfőn a Kárpát-medence időjárását is; hatására több fokkal mérséklődik a nappali felmelegedés, és csapadékra is számítani kell.