2005. október. 12. 00:00 Utolsó frissítés: 2005. október. 12. 16:43 Hét nap

KÉMBOTRÁNYFOLYTATÁS

Több mint négyórás zárt ülésen tárgyalta kedden az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága azt a jelentést, amelyet a...

Több mint négyórás zárt ülésen tárgyalta kedden az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága azt a jelentést, amelyet a kormány nemzetbiztonsági kabinetje készített a sajtóban kémbotrányként elhíresült ügyről, vagyis az erdélyi származású, a magyar államigazgatásban dolgozott Szatmári Tibor és felesége állítólagos román hírszerzési kapcsolatairól és a kapcsolat - ha volt ilyen - kiszivárogtatásának körülményeiről. A HVG-nek több forrás is megerősítette azokat a hétfői információkat, amelyek szerint egy ismert politikus rá kívánta venni Szatmárit, segítsen a botrányt belpolitikai célokra használni pártja érdekében. Korábban a Népszava írta, hogy Révész Máriusz, a Fidesz szóvivője telefonbeszélgetést folytatott Szatmárival a botrány kipattanásának másnapján, amit ő akkor nem cáfolt. Az Index hírportál a fideszes Rogán Antal és Németh Zsolt közreműködését is említi. A keddi bizottsági ülésről államtitokra hivatkozva érdemben senki sem nyilatkozott, Tóth Károly MSZP-képviselő szerint a szocialista bizottsági tagok kezdeményezik a testület tagjainak ismételt C típusú átvilágítását. Mint ismert, az ügyben államtitkot képező dokumentumok szivárogtak ki (a román sajtóhoz kerültek Szatmáriné lehallgatásáról készült iratok, amelyekből arra lehet következtetni, hogy az asszony bizalmas viszonyt ápolt magyar kormánytagokkal). A kémügyben Szatmáriék ellen szóló ügydöntő bizonyíték a jelek szerint mindeddig nem került elő.

Gazdaság hvg.hu 2024. december. 01. 07:00

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moody’s kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.