2004. október. 28. 12:03 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Afganisztán

Az ENSZ három munkatársát rabolták el Afganisztánban

Egy brit, egy koszovói és egy Fülöp-szigeteki ENSZ-munkatárs tűnt el fényes nappal Kabulban - számolt be egy ENSZ-tisztviselő, és a választási bizottság egy tagja.

Az eset az október 9-i afganisztáni elnökválasztásokra létrehozott közös afganisztáni-ENSZ testület irodájánál történt Kabul központjában - számolt be róla egy ENSZ-tisztviselő. A túszul ejtett személyek közül kettő nő.



Rendőrségi közlés szerint a fegyveresek feltartóztatták az ENSZ-jelzésű gépkocsit, amelyben utaztak, majd a három embert áttuszkolták egy teherautóba és elhajtottak velük.



Egy neve elhallgatását kérő ENSZ-illetékes közlése szerint a támadók katonai egyenruhát viseltek. A három ENSZ-munkatárs elrablásának tényét megerősítette a kabuli belügyminisztérium szóvivője útján. (MTI)
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.