2013. december. 18. 15:46 T.S. Utolsó frissítés: 2013. december. 18. 16:35 Gasztro

Halál a konyhában

Ha igaz a spanyol mondás, mi szerint mindenki a maga halálát halja, akkor lehet, hogy egy séfnek méltó vég a konyhában befejezni az életét. De azért nem mindegy, hogyan.

 Ugyancsak izgalomba hozta az argentin városka, Santa Maria lakóit a hosszú kések éjszakája, avagy a végzetes márciusi szakács-konyhafőnök párbaj. A kilenc hónappal ezelőtti bűntény nyomán a héten született ítélet: 4 év és 4 hónap börtönbüntetést szabott ki a catamarcai bíróság 2-es számú büntetőkamarája az El León nevű ételbár  szakácsára, Gustavo Sanchezre (24). A fiatalember ama emlékezetes tavaszi éjszakán heves érzelmi felindulásában megölte főnökét, Ramón Florest az étterem konyhájában. A kiváltó ok pedig az volt, hogy Sanchez  szeretkezésen kapta a konyhában a  menyasszonyával, miközben a záróra utáni hajnali órában kint együtt söröztek az alkalmazottak. A tanúk vallomása szerint először éppen hogy Ramón Flores kapott a kezébe egy konyhakést, s csak utána nyúlt ( kedvenc?) késéhez a sértett vőlegény. A konyhai hangulatvilágításban megvillanó kések párbaja azonban nem tartott sokáig, mivel Sanchez a támadást hárítva nyakon szúrta főnökét.

A vádat képviselő ügyész eredetileg 12 év börtönbüntetés kiszabását kérte a szakácsra. A bíróság azonban mérlegelve a körülményeket - az önvédelem megvalósulásának bizonyos fokát, a büntetőeljárás során tanúsított megbánó magatartást és az erős érzelmi felindulás okát –  harmadjára  csökkentette a büntetést. Az argentin hírforrások szerint az ítélet azért is példanélküli és egyedi, mivel a büntető törvénykönyv az ilyen esetekben 8-tól 25 évig terjedő börtönbüntetés kiszabásáról rendelkezik.

Mindenesetre, a szerelemféltő szakács mostantól az argentin börtönintézmények konyhai stábját erősíti majd. Arról nem szólnak a hírek, hogy az El León konyhája visszakapta-e a késeket az ügy lezárásával.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.